İletişim :
0216 348 64 55 -

Atölye çalışmamız bir masal ile başlıyor…

Sana bir masal anlatmaya başlayacağım, senden masal karakterlerini çizerek canlandırmanı isteyeceğim ve masalımızın sonunu sen belirleyeceksin çünkü son, senin belirleyip çizeceğin bir karaktere bağlı olacak.

Teknik; çizim, boyama ve kolaj gibi karışık teknik kullanılacak…

Tarih: 23 Kasım Perşembe

Saat: 11:00 – 12:30

Atölyeye katılımcı sayısı 7 çocuk ile sınırlıdır.

Katılım ücreti 60 TL’dir.

Gökçe Okay Delagrange Kimdir?

Doğum 1973 – İstanbul

Evli, bir çocuk annesi

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel bölümünden 1995 yılında birincilikle mezun oldu. Aynı sene Fransa Paris Güzel Sanatlar Akademisi’ne kabul edildi. Burada heykel ve desen, litografi, tasarım (tiyatro üzerine), sanatın psikolojisi ile resim ve sinema ilişkisi konularında atölye ile beraber teorik ve uygulama derslerine katıldı.1999 yılında Fransa’nın bir köyüne yerleşerek, eşi ile atölyesini kuran Okay’ın bu dönemin sanat çalışmalarıma büyük katkısı olmuştur.

Sanatçı İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda 2008 yılından 2013 yılına kadar dekor ve kostüm tasarımcısı ve realizatör olarak çalışmıştır. Ayrıca “Boya Benek” ve 1-3 yaş aralığı için “İyi Geceler” isimlerinde yazdığı iki çocuk oyunu 7 sezon boyunca sahnelerde kalmıştır. ‘‘Çocuklarla atölye çalışmalarım  hayatımda her daim olmuştur ve devam etmektedir.’’diyen Okay;  Değirmendere çocukları ile atölyeler ( yaş aralığı 4 – 12), Santral İstanbul çocuk birimi (dört sene, yaş aralığı 4-12), Eyüp çocuk esirgeme kurumu ( yaş aralığı 7-12),  Pierre-Loti Fransız lisesi (yedi senedir devam ediyor, yaş aralığı 5,5 ve 12 aralığında çeşitli sınıflar), Erguan Sanat Merkezi ( üç sene, 15 ve üstü) , Atölye Çocuk Evi sanat öğretmenliği (yaş aralığı 2,5 – 5 ) yapmıştır. Kendi atölyesinde her yaştan çocuk ve yetişkin ile çalışmalarına devam etmektedir.

Sanatçının çocuklarla olan çalışmaları; resim, heykel, tasarım konularını kapsamaktadır. Şehir tiyatroları çocuk şenlikleri kapsamında,  Anne ve Babalara iki sene üst üste 7 yaş altı çocuğun algısı konusu üzerine seminer vermiştir.

İstanbul Kültür Başkenti 2000 için sunduğu ” heykel çocuk parkı ” projesi kabul edilmiş ama uygulanamamıştır. Bu proje Eyüp oyuncaklarının sürdürülebilirliği ile ilgili bir projedir…

Ders Konuları

No curriculum found !
Bilgi ve Başvuru
  • ÖZEL
  • 1 Gün
Follow by Email
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Adres: Caferağa Mah. Neşe Sok. No:31 Kadıköy / İstanbul

İletişim: 0216 348 64 55
Mail: bilgi@ithakiakademi.com

Setup Menus in Admin Panel