İletişim :
0216 348 64 55 -

Atölye Süresi: 4 Gün (11-12-13-14 Nisan )

Başlangıcı: 11 Nisan Salı

Saat: 19.00-22.00 (Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma)

Atölye İçeriği:

“Clown”, kendine özgü çalışma biçimine sahip dinamik bir fiziksel tiyatro türü. An odaklı olan, kurgunun ötesinde her anı yaşayan, aktaran, oyun anında gelişebilecek her olayı oyuna dönüştürmeye açık, seyirciyle sürekli etkileşim halinde olan bir disiplin. Felsefesi itibarıyla başarıya değil kaybetmeye ve her şeyi kabul etmeye dayanır. Başarısızlığa bir güzellemedir. Düşmenin ve kaybetmenin sınırlarını araştırırken hem performansçıyı hem de seyircisini şiirsel bir yolculuğa davet eder. Katılımcıdan kendini tamamen oyuna teslim etmesini isteyen; samimiyetin, hakikatin, açıklık ve kırılganlığın vazgeçilmez olduğu katılımcının kendi naif dünyasını, oyunculluğunu, kendini keşfini ve kabulünü sağlayan etkili bir tekniktir aynı zamanda.

Atölye’de hedeflenen, Jacques Lecoq pedagojisi temel alınarak sadece bir kırmızı burun kullanımıyla Clown disiplininin temel çalışma metotlarının katılımcılarla paylaşılması ve nihai hedef olarak her bir katılımcının sahne üstünde sergileyebileceği bir parçasının ve Clown karakterinin oluşturulmasıdır.

Çalışmalar boyunca yapılacak egzersizlerle,fiziksel tiyatronun temel ilkeleri aktarılırken Clown disiplini temel alınarak ses,nefes, farkındalık,kreşendo ,ritmikalite,seyirciyle doğrudan iletişim, enerji kullanımı, doğal komiğin bulunması,oyun üretmek,oyun hazzı,yazım ve sahneleme üstüne çalışılacak ve tüm katılımcılarla ortak bir araştırma yürütülecektir.

Atölyeye Kimler Katılmalı?

Fiziksel Tiyatroya ve Clowna ilgi duyan herkes katılabilirler.

Ders Konuları

No curriculum found !
Bilgi ve Başvuru
  • ÖZEL
  • 4 Gün
Follow by Email
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Adres: Caferağa Mah. Neşe Sok. No:31 Kadıköy / İstanbul

İletişim: 0216 348 64 55
Mail: bilgi@ithakiakademi.com

Setup Menus in Admin Panel