İletişim :
0216 348 64 55 -

“Kötü ses yoktur, eğitimsiz ses vardır.”

Tarih: 11 Haziran Pazar
Saat: 13.00-15.30

Seminer İçeriği:
Şarkı söylemeyi seven birinin şarkı söylerken detone olma, kötü söyleme, rezil olma fobileriyle gerilirken ortaya çıkaramadığı sesler, kişinin şarkıyı canı istediği gibi değil standart bir şekilde söylemesine neden olur. Özgür hissetmeden rahat bir şekilde şarkı söyleyememek, şarkı söylemeyi seven birinin başına gelecek en kötü durumdur. Nefesimizi kaliteli hale getirmek, ses tellerimizin kondüsyonunu artırmak, artikülasyon çalışmalarıyla sözlerin ağzımızdan anlaşılır bir şekilde çıkmasını sağlamak, kulağımızı geliştirerek müziği doğru duymak, vücudumuzu stresten uzaklaştırarak müziğe hazırlamak gibi adımlar özgür ve düzgün bir şekilde şarkı söyleyebilmemizi sağlar. Ses, zevk ve renkte  olduğu gibi tartışmaya açık bir konu değildir ve güzellik göreli bir kavramdır. Kim bilir belki de problem, dinleyenin kulağında ya da kalbindedir.

*Katılımcılara özel, müzik kulağı ve ses aralığı testi yapılacaktır


      

        Seminer Başlıkları:

          VÜCUDU ORGANİK MÜZİK ALETİ OLARAK ALGILAMAK 
                              Sesin anatomik yapısı
                             Ses enstrümanının bölümleri
          NEFES
                            Günlük hayatta konuşurken veya şarkı söylerken sesimizi doğru kullanabilmek için nefesimizi kaliteli hale getirme teknikleri
                           Herkesin her yerde uygulayabileceği basit nefes egzersizleri
         ŞARKICININ BAŞARILI OLMASI GEREKEN UNSURLAR 
                          İyi şarkıcı ve kötü şarkıcı arasındaki farklar
                          Şarkıyı; ruh, beden ve auramızla bütünleştirip dışarı nasıl yansıtabiliriz?

         DOĞRU BİR ŞAN DERSİ NASIL OLMALIDIR?

         SESİMİZİ NASIL KORURUZ?

  MÜZİK KULAĞI VE SES ARALIĞI TESTLERİ

 RiTM KALIBI UYGULAMALARI & RİTM KULAĞI TESTİ
       ViDEO YARDIMI İLE ÖRNEKLEMELER
       SORULAR

 

     

 Nur Güleç Kimdir?:

4 Ocak 1988’de Bergama’da doğdu. 8 yaşında gittiği mandolin kursuyla başlayan müzik hayatı, ortaokul-lise yıllarında çocuk ve gençlik korolarında alto- alto soprano korist    olarak devam etti. Lise yıllarında gitar çalmaya başladı. Bu yıllarda rock gruplarında ritim gitar çaldı, vokallik yaptı. Kurduğu farklı gruplarda vokal yaparak lise ve üniversite  yıllarında şarkı söylemekten hiç vazgeçmedi.

  2012-2014 yılları arasında Modern Müzik Akademisi’nin iki yıllık Vokal Sertifika Programı’nı bitirdi ve M.E.B’in verdiği Usta Öğreticilik Sertifikası’yla eğitmenlik hayatına başladı. Aynı  yıllarda yine MMA bünyesinde, Güç Başar Gülle eğitmenliğinde Berklee Core Curriculum Programı’nı tamamladı. Yeşim Pekiner ile klasik vokal, Erdem Serhan Şide ile çağdaş vokal,  Sibel Köse ile caz vokal tekniklerini çalıştı. 2014 yılında B.A.U Caz Okulu bünyesinde gerçekleştirilen Caz Atölyesi’nde Maucha Adnet, Roni Ben-Hur ve Amy London gibi isimlerle çalışma  imkanı buldu. 2015-2016 yıllarında ‘Love Project’ adlı akustik projesiyle İstanbul’un pek çok mekanında sahne aldı. 2012 yapımı ‘Dereboyu’ adlı kısa filmin müziklerini yaptı. Bu filmle  Eskişehir Kral Midas Kısa Film Festivali’nde En İyi Müzik dalında aday gösterildi. 2015 yapımı ‘Sonra Uyandım’ adlı kısa filmin müziklerini besteledi.

Ders Konuları

No curriculum found !
Bilgi ve Başvuru
  • ÖZEL
  • 1 Gün
Follow by Email
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Adres: Caferağa Mah. Neşe Sok. No:31 Kadıköy / İstanbul

İletişim: 0216 348 64 55
Mail: bilgi@ithakiakademi.com

Setup Menus in Admin Panel