İletişim :
0216 348 64 55 -

 

Atölye Süresi: 2 Gün toplam 12 saat

Başlangıcı:13 Mayıs Cumartesi

Saat: 10:00-18:00

Atölye İçeriği:

LECOQ TEMELLİ ARAŞTIRMA ATÖLYESİ

Bu atölye, Jacques Lecoq pedagojisinde yer alan mimodinamik çalışmalarından hareketle metinden sahneye geçişte ne tür bir “teatral” uyarlama yapılabileceğini araştırıyor.

Profesyonel oyunculara yönelik bu laboratuvar çalışmasında katılımcılar, misteri, grotesk, absürt gibi farklı türler ve oyuncu bedeni üzerinden Franz Kafka’nın kendine özgü dilinin ve dünyasının sahneye nasıl taşınabileceğini inceleyecekler.

Atölyenin yürütücüsü Mine Çerçi, 2014 Nisan ayında Sekizinci Kat’ta ve Mayıs ayında Sydney 505 Tiyatrosu’nda Clockfire Tiyatro ile birlikte Kafka’dan uyarladığı ve oynadığı Bir Açlık Süiti’nin ardından Sydney’de “Kafka On Stage” başlıklı bir atölye gerçekleştirdi. 2014 yılından bu yana Kafka’nın eserleri üzerine araştırmalarını sürdürmek amacıyla Sahnede Franz Kafka atölyesini İstanbul’daki oyuncu, yönetmen ve yazarlara açmaktadır.

Atölye Programı:

  •  Eğitimin Program Başlıkları
    •  Metne Hareket ile yaklaşmak
    •  Karakter Yaratmak
    •  Mekan ve Atmosfer Yaratmak

Not: Katılımcılardan  Şato’yu okumaları, siyah ve içinde hareket edebilecekleri rahat bir kıyafetle gelmeleri, Şato’ya uygun olduğunu düşündükleri resim, görsel, aksesuar, nesne, kostüm getirmeleri varsa enstrümanları ya da enstrüman yerine kullanabilecekleri malzemeler ile gelmeleri gerekmektedir.

 

Ders Konuları

No curriculum found !
Bilgi ve Başvuru
  • ÖZEL
  • 2 Gün
Follow by Email
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Adres: Caferağa Mah. Neşe Sok. No:31 Kadıköy / İstanbul

İletişim: 0216 348 64 55
Mail: bilgi@ithakiakademi.com

Setup Menus in Admin Panel