İletişim :
0216 348 64 55 -

HİKAYENİ ANLAT

 

“Hikayeni Anlat” altı oturumdan oluşur.  Hikaye anlatıcılığının temelleri ve bedenin anlatım olanaklarının araştırılacağı altı hafta sonunda katılımcılar  kendi yarattıkları hikayeyi anlatarak süreci tamamlar. Hikaye anlatıcılığı süreci kolektif hikaye oyunları ve doğaçlama uygulamalarıyla ilerleyerek kişiyi sadece hikayeyi sözle aktarmaktan öte bedeniyle anlatmaya teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

 

Kişisel hikayelerimizi evrensel hikaye çemberi içinde izleyici karşısına çıkartmayı amaçladığımız çalışma süresince odaklanılacak konular şunlardır:

– Anlatıcının Hazırlığı

– Hikayenin Temelleri

– Hikaye Oyunları

– Evrensel Hikaye Çemberi ile Hikaye Yazımı

– Hikayede Fikir, Karakter, Mekan, Duyular, Duygular

– Kişisel Hikayeden Evrensel Anlatıya

Tarih:  6 Kasım – 11 Aralık 2018 (Salı günleri)
Saat: 19:00-21:00

 

KORAY TARHAN

2001 yılında A.Ü.D.T.C.F Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. 2002-2003 yıllarında Bilkent Üniversitesi Türk Edebiyatı Yüksek Lisans programına devam etti. 1999 yılından bu yana doğaçlama tiyatro üzerine çalışmakta. Türkiye’nin ilk profesyonel doğaçlama tiyatro topluluğu Artniyet’in kurucularındandır.  2000-2006 yılları arasında Mahşer-i Cümbüş topluluğunda oyuncu, eğitmen olarak çalıştı. Yurtiçi ve yurtdışında gerçekleşen birçok festivalde oyuncu ve müzisyen olarak görev yaptı, çeşitli oyunlar ve atölyeler yönetti.  Amsterdam, Berlin, Belgrad, Chicago, Duisburg, Ljubljana, Pekin, Tallinn, San Francisco, Los Angeles, Portland, Cleveland, Heemskerk, Viyana şehirlerinde gerçekleşen festival ve konferanslarda Türkiye’yi temsil etti, performanslar ve eğitimler gerçekleştirdi.   Yazıları ve çevirileri çeşitli gazete ve dergilerde yayımlandı. 2007-2017 yılları arasında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde doğaçlama derslerini yürüttü, halen Sadri Alışık Kültür Merkezi konservatuvarında doğaçlama derslerini yönetmekte,  İstanbulimpro doğaçlama topluluğunda oyunculuk, müzisyenlik ve eğitmenlik yapmaktadır. Çirkin Ses Analiz Lab., Nusaibin isimli müzik gruplarında çalışmakta, Google’da Olmayan Şarkılar projesiyle bestelerini havalandırmaktadır. Tiyatro, tv ve sinema alanlarında oyunculuk, seslendirme ve kukla oynatıcısı olarak çalışmakta. Doğaçlama tekniklerini çalışma ve eğitim alanlarında uygulayarak özgün çalışma programları üretmekte, Applied Improvisation Network Doğu Avrupa bölge koordinatörlüğünü yürütmektedir. 2013 yılında Doğaçlama İçin Elkitabı isimli kitabı yayımlanan Koray Tarhan, improlog.blogspot.com isimli bloğu yönetmektedir. Kitabının pdf kopyasının internette korsan dolaşıma girmesinden sonra İmpro-Matik isimli akıllı telefon uygulamasını Android ve Appstore için geliştirmiş ve ücretsiz ulaşıma açmıştır.  Kayyumdan önce Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda Türkiye’nin ilk Kürtçe doğaçlama tiyatro projesini yönetti.  İllusionist  Turkey projesiyle Brand Week’te Türkiye’nin ilk canlı Motion Capture oyunculuğunu gerçekleştirdi.  2018 yılı Direklerarası Tiyatro Ödülleri’nde Vulkan Alp ve Arjen Brusk ile birlikte Şermola Performans’ın Kargalar isimli oyununa yaptığı müzikle Özgün Tiyatro Müziği Ödülüne layık görüldü.  İstanbul Uluslararası Doğaçlama Tiyatro Festivali ve Uluslararası Hikaye Anlatıcılığı Festivallerinin koordinatörlüğünü gerçekleştirdi.

 

Görev aldığı oyunlar:

Bakırköy Halkevi; “Yaşasın Kavuniçi”.

Ankara Sanat Tiyatrosu; çocuk oyunu “Havhavlarla Hevhevler”.

Ve Diğer Şeyler Topluluğu; “Noter”.

Mahşer-i Cümbüş; “Tiyatro Sporu” ve “Beyin Fırtınası”.

İstanbulimpro ; “Ne Ala Temaşa”, “Kayıp Oyun”, “Haftanın Elemanı”, “Yönetmenin Seçimi”, “Bir Zamanlar”, “Olay Rusya’da Geçiyor”, “Masal Irmaklarında”, “Davul Tozu”, “Kırmızı Kuş Masalı”, “AltÜst Hikayeler”.

Şermola Performans; “Kargalar”(Müzik).

SAKM; “Takım Çantası”.

 

Sinema filmleri; “Zeit Der Wünsche”, “Kayıp Özgürlük”, “Patlak Sokaklar-Gerzomat”, “11’e 10 Kala”, “14 Temmuz”, “Madımak-Carina’nın Günlüğü”.

 

TV projeleri: “Kınalı Kuzular”, “Elma Kurdu Nam Nam”, “Avrupa Yakası”, “Sırlar Dünyası”, “Gölgedekiler”, “Şubat” (müzik)

 

Program ücreti: 1000 TL + KDV (KDV Oranı %18’dir.)

Program ücretini banka havalesi, EFT ya da Kredi Kartı ile gönderebilirsiniz. Kredi kartı ödeme seçenekleri için lütfen 0216 348 64 55 ya da 0533 064 01 01 numaralı telefondan iletişime geçiniz.

Eğitimlerimiz öğrencilere %20 indirimlidir.

İthaki Akademi Banka Bilgileri:

Penguen Kitap Kaset Basım Yay. Paz. Tic. Ltd. Şti.

GARANTİ BANKASI KADIKÖY ŞUBESİ ŞUBE KODU 088 – 6293203

TR89 0006 2000 0880 0006 2932 03

Penguen Kitap Kaset Basım Yay. Paz. Tic. Ltd. Şti.

İŞ BANKASI KADIKÖY ŞUBESİ ŞUBE KODU 1187 – 1402697

TR15 0006 4000 0011 1871 4026 97

*Yapacağınız ödemelerde katılımcının adı ve soyadı yer almalıdır. Ayrıca mutlaka katılacağınız eğitimin ismini belirtmeniz gerekmektedir.

**Dekontu mail olarak bilgi@ithakiakademi.com adresine görmenizi rica ederiz.

Ders Konuları

No curriculum found !
Bilgi ve Başvuru
  • ÖZEL
  • 6 Gün
Follow by Email
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Adres: Caferağa Mah. Neşe Sok. No:31 Kadıköy / İstanbul

İletişim: 0216 348 64 55
Mail: bilgi@ithakiakademi.com

Setup Menus in Admin Panel