İletişim :
0216 348 64 55 -

Daha çok okumak, daha çok yazmak isteyen çocuklar için tasarlanan bu eğitimde okumayı ve yazmayı oyuna dönüştürüyoruz.  Katılımcılar yaratıcı yazıyla tanışırken, yaratıcı olmanın, okumanın ve yazmanın büyüsüne kapılacaklar.

Bir yazar olarak kendi yazı yazma sürecimi inceleyerek oluşturduğum bu programda çocuklara yazarlık sırlarımı verip onların da etkili yazı yazmayı öğrenmelerini hedefliyorum.  Yazı yazmayı ikinci bir dilde konuşmaya benzetiyorum.  Nasıl başka bir dilde konuşmaya çalışırken söylemek istediklerimizi tam olarak söylemekte zorlanırsak ve iletmek istediğimiz mesaj süzülerek karşı tarafa geçerse, sözlü olarak aktardığımız bir hikâyeyi (veya günlük bir olayı) yazmaya kalktığımızda da söyleyeceklerimiz bir elekten geçmişçesine süzülür.  Oysa günümüzde yazılı iletişimin önemini yadsımamız imkânsız.  Teknolojinin gelişmesiyle hemen hemen her türlü iletişimin yazılı formata (telefon veya yüz yüze konuşmak yerine e-posta, chat, sms, vs.) dönüştüğü günümüzde çocuklarımıza etkili yazı yazmayı öğretmeyi bir sorumluluk olarak görüyorum.

Çocuklara oyunlarla ve etkinliklerle yazı yazmayı sevdirmeyi hedeflediğim bu eğitimde katılımcılar etkili yazı yazmanın doğru kelimeleri doğru şekilde bir araya getirmekten ibaret olmadığını, aynı zamanda farklı ve yaratıcı düşüncenin de etkili yazı yazmanın bir parçası olduğunu görecekler.   Tam da bu sebeple, Keyifle Okuyorum-Özenle Yazıyorum, sadece yazı yazmak değil aynı zamanda farklı düşünmek, kendi fikrini üretebilmek ve yaratıcılık üzerine bir eğitim olarak tasarlandı.  Bu eğitime katılan çocuklar yaratıcı yazının inceliklerini öğrenmenin yanı sıra edebi eserlerde yazarın ne yaptığına derinlemesine bakmayı, yazarın yazı yazma tekniklerine dair kullandığı metodları incelemeyi öğrenerek kitap okumayı da keyifli bir sürece dönüştürüp kitaplarla barışabiliyorlar.

Sadece “okur-yazar” değil, “keyifle okur-özenle yazar” olmak isteyen tüm çocukları bu çalışmaya bekliyoruz.

Tarih: 8 Nisan Pazar

Saat: 12.30 -18.00

Atölyeye katılımcı çocuk sayısı en az 15 en çok 20’dir.

Atölye 3-4-5-6. sınıf öğrencilerinin katılımı için uygundur.

Program boyunca iki defa 15’er dakikalık mola verilecektir.

Tülin Kozikoğlu Kimdir?

1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi, Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra A.B.D.’de Duquesne Üniversitesi’nde İşletme Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı.  1995-2001 yılları arasında çimento ve demir-çelik sektörlerinde pazarlama alanında çalıştı.  Bilgi Üniversitesi’nde Çocuk İçin Yazmak sertifika programını tamamladığı 2006 yılından bu yana çocuk edebiyatıyla ilgileniyor.  2007 yılında TRT’nin, Türkiye’de Radyo Yayıncılığı’nın 80. Yılı Kutlamaları kapsamında açtığı çocuklar için radyo oyunu yarışmasında 2.lik kazandı.  İletişim Yayınları tarafından yayımlanan Lili ve Yedi Çocuğu isimli yedi kitaplık serinin Hayvanları Çoook Seviyorum! isimli kitabı Çocuk ve Gençlik Yazarları Derneği tarafından 2010 Yılı En İyi Resimli Öykü Kitabı dalında Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.  İletişim Yayınları tarafından yayımlanan son kitabı Mıstık, Seni Anlamıyoruz! Güney Kore’de Nami Island Distinction Award ödülünü aldı.  Leyla Fonten’den Öyküler isimli dokuz kitaplık serisi İspanyolca, Katalanca, Çince ve Lehçe gibi dillere çevrilen Kozikoğlu ayrıca University of Pittsburgh bünyesinde aldığı eğitim paralelinde ilkokul öğrencileri için “Keyifle Okuyorum-Özenle Yazıyorum” isimli yaratıcı yazı atölyesini düzenliyor.  Bu atölyeden yola çıkarak ilkokul öğretmenlerine “Çocuklara Yaratıcı Yazı Nasıl Öğretilir” başlıklı eğitimi veriyor.

 

Program Ücreti:  250 TL + KDV (KDV Oranı %18’dir.)

Program ücretini banka havalesi, EFT ya da Kredi Kartı ile yapabilirsiniz. Kredi kartı ödeme seçenekleri için lütfen 0216 348 64 55 ya da 0533 064 01 01 numaralı telefondan iletişime geçiniz.

İthaki Akademi Banka Bilgileri:

Penguen Kitap Kaset Basım Yay. Paz. Tic. Ltd. Şti.

GARANTİ BANKASI KADIKÖY ŞUBESİ ŞUBE KODU 088 – 6293203

TR89 0006 2000 0880 0006 2932 03

Penguen Kitap Kaset Basım Yay. Paz. Tic. Ltd. Şti.

İŞ BANKASI KADIKÖY ŞUBESİ ŞUBE KODU 1187 – 1402697

TR15 0006 4000 0011 1871 4026 97

*Yapacağınız ödemelerde katılımcının adı ve soyadı yer almalıdır. Ayrıca mutlaka katılacağınız eğitimin ismini belirtmeniz gerekmektedir.

**Dekontu mail olarak bilgi@ithakiakademi.com adresine görmenizi rica ederiz.

Ders Konuları

No curriculum found !
Bilgi ve Başvuru
  • ÖZEL
  • 1 Gün
Follow by Email
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Adres: Caferağa Mah. Neşe Sok. No:31 Kadıköy / İstanbul

İletişim: 0216 348 64 55
Mail: bilgi@ithakiakademi.com

Setup Menus in Admin Panel