İletişim :
0216 348 64 55 -

Tarih: 17 Haziran 2017, Cumartesi saat 15:00

Sanatçı Mehmet Güreli ve yazar Özlem Ertan roman sanatının farklı katmanları üzerine konuşmak için okurlarıyla buluşuyor.

Moderatör: Selçuk Aylar

 

Özlem Ertan: Çocukluk ve ilk gençlik yılları, memleketi İzmir’de geçti. 2005 senesinde Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi bölümünden mezun oldu ve akabinde İstanbul’a yerleşti. 2007’de Agos’ta başladığı gazetecilik hayatına Taraf gazetesinde devam etti. 2010-2016 arasında “Operatik” ve “Hayalhane” adlı köşelerinde opera ve klasik müzik başta olmak üzere kültür-sanat yazıları kaleme alan Ertan, şu an Andante ve Paros dergileri ile sanatindibi.com sitesinde kültür-sanat gazeteciliğine devam ediyor.

İlkokul yıllarından beri okumayı ve yazmayı hayatının ayrılmaz bir parçası olarak gören Özlem Ertan’ın öyküleri, aralarında K, Gölge, Yabani, Rabarba ve Lemur‘un da olduğu çeşitli dergilerde yayımlandı. Olympos Öyküleri ve Aşkın Karanlık Yüzü adlı öykü derlemelerinde de yer alan yazarın ilk romanı Âşık Kadınlar Denizhanesi ise 2015’in Ocak ayında yayımlandı. İstanbul Boğazı’nda geçen, Türkiye’nin toplumsal gerçeklerinden beslenen ve fantastik kurgusuyla dikkat çeken roman, olumlu eleştiriler aldı. FABİSAD (Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği) üyesi olan Ertan, Türkiye’nin tarihinden, bugününden ve efsanelerinden beslenen fantastik öyküler ve romanlar yazmayı sürdürüyor.

Mehmet Güreli: Yazar, müzisyen, yönetmen ve ressam. 1949’da İstanbul’da doğdu. Ortaokulu Avusturya Lisesi’nde, liseyi Hürriyet Koleji’nde okuduktan sonra iki yıl İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’ne devam etti. Alope’nin Odası 2008 yılında, Hayaller ve Sokaklar 2010 yılında Bedrufi’nin Nefesi 2015 yılında yayımlanmıştır. Müzisyen kimliğiyle “Vapurlar/Blues”, “Cihangir’de Bir Gece”,” Yağmur”, “Odamda Yolculuk” ve “İplerin Kopuşu” albümlerine imza attı. “Vapurlar”, “Bir Oyuncunun Portresi: Necdet Mahfi Ayral”, “İstanbul’a Yolculuk”, “Gölge” film ve belgesellerini yönetti.

 

 

 

Ders Konuları

No curriculum found !
Bilgi ve Başvuru
  • ÖZEL
  • 10 Gün
Follow by Email
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Adres: Caferağa Mah. Neşe Sok. No:31 Kadıköy / İstanbul

İletişim: 0216 348 64 55
Mail: bilgi@ithakiakademi.com

Setup Menus in Admin Panel