İletişim :
0216 348 64 55 -

Atölye Başlangıcı: 25 Nisan Salı

İthaki Akademi’den Dünya Dansları ile hem eğlenirken kilo verebileceğiniz; hem de sağlıklı bir vücuda ve zihne sahip olabileceğiniz keyifli bir atölye başlıyor.

Atölye İçeriği: 

DÜNYA DANSLARI
Dünya Dansları, Disko, Hip-hop, Rock’n roll, Twist, Swing, Jive, Caz, Salsa,  Merengue, Samba, Bachata, Cha cha, Rumba, Paso doble, Oryantal, Çiftetelli, Roman, Horon gibi bir çok dans türünün bir arada yapıldığı bir atölye çalışmasıdır. Atölye, her bir dans türünün temel hareketlerinin öğrenilmesiyle başlanıp, küçük koreografiler oluşturulmasıyla son bulacaktır.
Dünya Dansları 1 saat sürmektedir. Derslere küçük bir ısınma ile başlanır ve ders sonrasında vücudunuzu soğutma ve esneme hareketleri ile bitirilir. Çalışma, farklı rutinleri olan şarkılarla yapılır. Her bir dansın kendine ait müzikleri vardır. Dünyadaki çeşitli kültürlere ait dansları öğrenmenin keyfinin yanı sıra, yüksek enerjiye sahip bir egzersiz olduğundan kardiyopulmoner dayanıklılığıda arttıracaktır. Bazı araştırmaların da kanıtladığı üzere, dans tipi aerobik egzersizleri, düzenli olarak yapıldıklarında,  hem moralinizi yükselten endorfinleri salgılamanızı sağlayacak, hem de koordinasyonunuzu geliştirecektir ve çok da eğlencelidir.  Dans’ın en önemli faydalarından biri tabii ki, kilo vermenizi sağlamasıdır. Bir ders de toplam 600 ila 1000 kalori arasında kalori yakılmaktadır. Dans dersi boyunca yaptığınız dans hareketleri duruşunuzu düzeltir, koordinasyonunuzu geliştirir, kendi kendinize oluşturduğunuz kısıtlamaları ortadan kaldırır ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.
Çoğu zaman spor yaptığınızın farkına bile varmazsınız ve kendinizi müziğe kaptırırsınız. Bizce Dünya danslarını mutlaka deneyin!

Atölyeye Kimler Katılabilir?

Eğitime herkes katılabilir. Her yaşa uygundur. Yeni başlayanlar temelden alıp ilerlerken, daha önce eğitim almış olanlar, bilgilerini tazeleyip, yeni bir bakış açısıyla, yeni bir eğitmenle farklı bir deneyim yaşayacaklardır.

Her aktivitede olduğu gibi Dans derslerinde de hareketleri yapmasını engelleyecek bir sağlık sorununun bulunmaması gereklidir. Örneğin, yüksek tansiyon, kalp ritm bozuklukları gibi.
Dünya Dansları ile bir yandan eğlenip, kilo verirken, bir yandan da, sağlıklı bir vücuda ve zihne sahip olabileceksiniz.

Atölye Ücret ve Zaman Bilgisi:

25 Nisan’dan itibaren haftada bir Salı akşam 19.00-20.00 arasında yapılacaktır.

Atölye ücreti 

1 Aylık 4 ders 170 TL+KDV

Ders Konuları

No curriculum found !
Bilgi ve Başvuru
  • ÖZEL
  • 1 Gün
Follow by Email
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Adres: Caferağa Mah. Neşe Sok. No:31 Kadıköy / İstanbul

İletişim: 0216 348 64 55
Mail: bilgi@ithakiakademi.com

Setup Menus in Admin Panel